Kalkulator fotowoltaiczny

Decyzja o zakupie instalacji fotowoltaicznej wiąże się z koniecznością poniesienia niemałych wydatków, warto jeszcze przed jej ostatecznym podjęciem sprawdzić, czy się to nam opłaci. Doskonałym narzędziem do tego celu jest kalkulator fotowoltaiczny, czyli narzędzie pozwalające w prosty sposób sprawdzić, jakie parametry będzie musiała mieć instalacja PV, by zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego, w obrębie którego będzie funkcjonować.

Użyj kalkulatora

Oblicz oszczędność z fotowoltaiki

Jakim użytkownikiem jesteś?

Ile miesięcznie płacisz za prąd?

Jaka jest orientacja Twojego dachu?

Jaki jest kąt nachylenia Twojego dachu?

Podaj numer telefonu

Ponieważ decyzja o zakupie instalacji fotowoltaicznej wiąże się z koniecznością poniesienia niemałych wydatków, warto jeszcze przed jej ostatecznym podjęciem sprawdzić, czy się to nam opłaci. Doskonałym narzędziem do tego celu jest kalkulator fotowoltaiczny, czyli narzędzie pozwalające w prosty sposób sprawdzić, jakie parametry będzie musiała mieć instalacja PV, by zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego, w obrębie którego będzie funkcjonować.

Co pomoże obliczyć kalkulator energii słonecznej?

Samodzielne wykonanie obliczeń związanych z instalacją fotowoltaiczną może być niezwykle problematyczne choćby ze względu na to, że łatwo przeoczyć jakiś ważny parametr czy nie uwzględnić któregoś czynnika, co przełoży się na nieadekwatność wyliczeń do realnej sytuacji. Kalkulator fotowoltaiki pomaga ominąć ten problem, choć – co oczywiste – uzyskane wyliczenia należy zawsze traktować jako szacunkowe. Wynika to między innymi z faktu, że jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne kalkulator najczęściej opiera wyliczenia liczby niezbędnych do zakupienia modułów o panele PV konkretnej mocy (np. 300W).

Kalkulator fotowoltaiki jest jednak bardzo przydatny w określaniu:

Opłacalność fotowoltaiki, czyli ile można zaoszczędzić?

Precyzyjne wyliczenie możliwych do uzyskania oszczędności jest możliwe wyłącznie po dokonaniu pomiarów nasłonecznienia w miejscu instalacji paneli i po uwzględnieniu wszystkich czynników mających wpływ na wydajność systemu PV w danej lokalizacji (np. istniejące w okolicy wysokie budynki czy kominy lub rosnące drzewa). Optymalnie dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala jednak zaoszczędzić nawet do 95% kosztów energii elektrycznej w skali roku.

Osoby i firmy zainteresowane dokładnym wyliczeniem parametrów instalacji PV zachęcamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej – po jego wypełnieniu i przesłaniu do nas skontaktujemy się niezwłocznie i obliczymy,  jaką moc powinna posiadać Państwa instalacja.