fbpx

Zacznij oszczędzać z Syntezą OZE

FOTOWOLTAIKA

Zacznij oszczędzać z fotowoltaiką

Ceny prądu dla firm w ostatnich latach stale rosną, a prognozy na najbliższą przyszłość nie są pod tym względem optymistyczne dla przedsiębiorców. Przewiduje się, że kolejne spore podwyżki nastąpią już w 2020 roku. Inwestycja we własną instalację fotowoltaiczną jest w tej sytuacji nie tylko metodą na obniżenie rachunków za energię elektryczną w firmie, ale również długofalową lokatą kapitału, który ma niezwykle korzystną stopę zwrotu. Fotowoltaika to dla firm także doskonały sposób na zwiększenie konkurencyjności dzięki postawieniu na przyjazne dla środowiska źródło energii. 

FOTOWOLTAIKA

Niezależność energetyczna

Przedsiębiorstwa muszą niejednokrotnie borykać się z problemem ograniczenia w zakresie poboru energii, co wynika z dużego obciążenia sieci energetycznej. Dzieje się to zwłaszcza latem. Posiadanie własnego systemu fotowoltaicznego pozwala przedsiębiorstwom skutecznie ominąć tego typu ograniczenia, a jednocześnie zwiększa niezależność firmy od dostawców energii i podwyżek cen, które nie są kontrolowane przez URE. Korzystne zmiany w obowiązującym prawie zwiększają zyski z wdrożenia fotowoltaiki w firmie.

niezaleznosc-energetyczna
najszybciej-zwracająca-sie-inwestycja-na-rynku
FOTOWOLTAIKA

Najszybciej zwracająca się inwestycja na rynku!

Dostępna od stycznia 2019 roku ulga termomodernizacyjna obejmuje także przedsiębiorców-podatników PIT, o ile instalacja fotowoltaiczna jest montowana na jednorodzinnym budynku mieszkalnym, którego dany przedsiębiorca jest właścicielem lub współwłaścicielem. Dodatkową korzyścią, która znacząco zwiększa opłacalność, jest możliwość amortyzacji firmowej mikroelektrowni fotowoltaicznej do wysokości 25% poniesionych kosztów. Taka amortyzacja kosztów, odpisana od podstawy opodatkowania znacznie skraca okres zwrotu inwestycji.

FOTOWOLTAIKA

Rata leasingu niższa niż Twój obecny rachunek za prąd

Wysokość inwestycji firmy w fotowoltaikę jest bezpośrednio uzależniona od jej zapotrzebowania energetycznego, ale nawet w przypadku przedsiębiorstw relatywnie małych trzeba zakładać koszty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. To kwota, na którą każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić, gdyż wiele banków oferuje możliwość leasingu instalacji fotowoltaicznej. W efekcie takiego finansowania inwestycji generowane oszczędności są na tyle duże, że często miesięczna rata leasingowa jest znacznie niższa, niż dotychczasowe rachunki za prąd.

rata-leasingu-niższa-niz-twoj-obecny-rachunek-za-prad
rolnicy-sa-prosumentami
FOTOWOLTAIKA

Rolnicy są prosumentami!

Obowiązująca w Polsce ustawa dotycząca odnawialnych źródeł energii (OZE) stanowi, że każdy wytwórca energii elektrycznej, który zużywa również energię na potrzeby własne, jest prosumentem. Umożliwia to każdemu rolnikowi-prosumentowi oddawać do sieci tę energię z instalacji fotowoltaicznej, która nie została wykorzystana na bieżące potrzeby gospodarstwa, by odebrać ją w przyszłości. Tak odbierana energia jest bilansowana w stosunku 0,8:1 dla instalacji do 10 kWp (do 10 kWp) albo 0,7:1 dla instalacji o mocy od 10 do 50 kWp.

FOTOWOLTAIKA

Firmy są prosumentami!

Od 28 sierpnia 2019 roku obowiązują nowe, bardzo korzystne dla przedsiębiorców regulacje prawne, dzięki którym podmioty gospodarcze posiadające własne instalacje fotowoltaiczne mogą magazynować nadwyżki energii elektrycznej w sieci dystrybucyjnej na zasadach identycznych jak gospodarstwa domowe.

firmy-sa-prosumentami
zatrzymaj-podwyzki-cen-pradu
FOTOWOLTAIKA

Zatrzymaj podwyżki cen prądu!

Z uwagi na to, że ceny prądu dla przedsiębiorców nie są kontrolowane przez URE, ich wysokość z roku na rok wzrasta – o skali problemu najlepiej świadczą prognozy, według których firmy mogą spodziewać się podwyżek o kolejne kilkadziesiąt procent w najbliższych latach. W dłuższej perspektywie czasowej cena energii z fotowoltaiki jest natomiast znacznie niższa i będzie wciąż spadać, ponieważ raz stworzona instalacja nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych, a technologie pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych są nieustannie rozwijane. Fotowoltaika pozwala więc firmom w praktyce pozbyć się rachunków za energię elektryczną lub zatrzymać wzrost cen prądu i cieszyć się tanią, ekologiczną energią.

SZYBKI KONTAKT

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zostaw swój numer telefonu, a podpowiemy Ci ile możesz zaoszczędzić dzięki naszym rozwiązaniom. Z rozmowy dowiesz się, ile zaoszczędzisz oraz kiedy inwestycja się zwróci.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy ile możesz zaoszczędzić.

SPRAWDŹ

Nasza oferta fotowoltaiki

Prowadzimy Cię przez cały proces transformacji energetycznej, oferując dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązania OZE, które zapewniają czystą energię i oszczędności.

01.

Montaż nowoczesnych paneli fotowoltaicznych w obrębie budynków spółdzielni pozwala znacząco zredukować wysokość rachunków za energię elektryczną.

02.

Dla hoteli idealnym rozwiązaniem są właściwie dobrane systemy fotowoltaiczne umieszczone na dachach obiektów hotelowych.

03.

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną jednoczesne zwiększenie dostępnego kapitału oraz uniezależnienie się od nieustannie rosnących cen energii.

04.

Fotowoltaika to dla firm także doskonały sposób na zwiększenie konkurencyjności dzięki postawieniu na przyjazne dla środowiska źródło energii. 

05.

Produkcja prądu na bieżące potrzeby swojego domu jest dziś w zasięgu ręki każdego, kto zdecyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne.

06.

Inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne dla rolników jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie rachunków za prąd.

Panele fotowoltaiczne w 4 prostych krokach

JAK TO DZIAŁA
Bezpłatna konsultacja

Zgłoś się do nas – na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Analiza i przygotowanie inwestycji

Nasz dział techniczny przygotowuje optymalny instalacji, a analityk finansowy zapewni najkorzystniejszą formę wsparcia Twojej inswestycji.

Profesjonalny montaż

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona certyfikowana i doświadczona ekipa fachowców.

Uruchomienie instalacji

Zgłosimy Twoją instalację do Zakładu Energetycznego wyręczając Cię we wszystkich formalnościach. Pozostanie Ci jedynie cieszyć się z oszczędności, które gwarantuje Twoja własna elektrownia słoneczna!

Q&A

Najczęściej zadawane pytania

Przyjmuje się, że 1 kWp mocy paneli skierowanych na południe jest w stanie w ciągu roku wyprodukować od 900 do 1200 kWh energii elektrycznej przy optymalnym kącie nachylenia. Nasi projektanci korzystają z profesjonalnego programu, który liczy uzyski z instalacji uwzględniając zarówno położenie geograficzne obiektu jak również specyficzne warunki terenowe na miejscu inwestycji.

Montaż systemu fotowoltaicznego dla domu jednorodzinnego trwa przeważnie od 1 do 2 dni roboczych. W przypadku gospodarstwa rolnego lub firmy montaż może potrwać nawet do 4-5 dni w przypadku instalacji o mocy około 50kWp.

Najlepszym sposobem wykorzystania wyprodukowanej przez siebie energii z mikroinstalacji jest obecnie korzystanie z systemu prosumenckiego. System ten umożliwia wysyłanie nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci a następnie odbieranie jej w 80 procentach w przypadku instalacji do 10kWp i 70 procentach w przypadku instalacji od 10kWp do 50 kWp. Klienci indywidualni nie mogą sprzedawać energii do sieci, w przypadku firm jest to teoretycznie możliwe ale jest obecnie całkowicie nieopłacane. Klienci firmowi są objęci systemem prosumenckim i korzystają z identycznych zasad rozliczeń jak w przypadku gospodarstw domowych.

Na spotkaniu z naszym doradcą potrzebna będzie przede wszystkim faktura za energię elektryczną – pozwoli ona precyzyjnie dobrać moc instalacji do rocznego zapotrzebowania na prąd. Wszystkimi sprawami związanymi z przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do odbioru instalacji fotowoltaicznej przez zakład energetyczny zajmują się nasi specjaliści.

Szacuje się, że dobrej jakości przydomowa instalacja fotowoltaiczna kosztuje – w zależności od wielkości – minimalnie od 5,0 do 6,5 tysięcy PLN za każdy 1 kWp. Na cenę instalacji składają się: panele fotowoltaiczne (45% kosztów); inwerter (20% kosztów); okablowanie elektroenergetyczne, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, system montażowy (w sumie 25% kosztów) oraz robocizna dla montażystów i elektryków (10% kosztów).

Załatwienie formalności w związku z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci leży po stronie inwestora. W dobrej firmie PV pracownik pomaga Klientowi przejść przez cały proces inwestycyjny oraz załatwić wszelkie formalności – także te związane z pozyskaniem dofinansowania.

Tak. Właściciel instalacji decydujący się na zakup instalacji On-Grid, czyli podłączonej do sieci, podpisuje z wybranym zakładem energetycznym umowę kompleksową czyli umowę świadczenie usług dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej zapisaną w ramach jednego dokumentu. Jeśli nie decydujemy się na system prosumencki, musimy przyłączyć mikroinstalację do sieci elektroenergetycznej na mocy umów rozdzielonych, tj. umowy sprzedaży i umowy dystrybucyjnej.

Tak. Na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę podczas audytu fotowoltaicznego przygotowujemy dla naszych Klientów indywidualną ofertę dopasowaną do zapotrzebowania energetycznego ich posesji oraz możliwości finansowych.

Tak. Warunki nasłonecznieniowe w naszym kraju uznawane są za optymalne dla funkcjonowania paneli fotowoltaicznych. Różnice nasłonecznienia w Polsce są niewielkie (obszar Polski południowej w skali roku może otrzymywać o ok.10% więcej energii słonecznej niż tereny wysunięte na północ). W praktyce rejon kraju, w którym usytuowany jest nasz dom nie ma większego znaczenia.

Nie. Na rynku dostępne są specjalne systemy montażowe przeznaczone do wszystkich rodzajów pokryć dachowych (blacha trapezowa, blacha z rąbkiem blaszanym, blachodachówka, dachówka ceramiczna, gont bitumiczny) oraz różnych rodzajów dachów (płaski, dach skośny).

Odporność paneli PV na grad zależy od jakości szkła, którym są pokryte. Panele posiadające międzynarodowy certyfikat IEC 61215 wytrzymują 25 milimetrowe gradziny spadające z prędkością 23 m/s, co odpowiada klasie 2 odporności na grad (5-stopniowa skala używana głównie w krajach zachodnich). Śnieg nie niszczy paneli fotowoltaicznych, ale już dwucentymetrowa warstwa śniegu zmniejsza przepuszczalność promieniowania słonecznego do wnętrza panelu fotowoltaicznego o około 80% , a przy warstwie 10 cm przepuszczalność obniża się do minimum.

Na co dzień panele PV są bezobsługowe. Przyjmuje się, że raz-dwa razu do roku należy dokonać konserwacji instalacji fotowoltaicznej, w przeciwnym wypadku nawarstwiające się zanieczyszczenia (opadające liście, ptasie odchody, kurz) mogą prowadzić do degradacji paneli, co będzie skutkować stałym spadkiem ich wydajności. Zimą należy pamiętać o usuwaniu zalegającego śniegu o ile jest to możliwe w przypadku instalacji naziemnej. 

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi? Napisz do nas!
synteza1 (1)

Załatwienie formalności w związku z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci leży po stronie inwestora. W dobrej firmie PV pracownik pomaga Klientowi przejść przez cały proces inwestycyjny oraz załatwić wszelkie formalności – także te związane z pozyskaniem dofinansowania.

Tak. Właściciel instalacji decydujący się na zakup instalacji On-Grid, czyli podłączonej do sieci, podpisuje z wybranym zakładem energetycznym umowę kompleksową czyli umowę świadczenie usług dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej zapisaną w ramach jednego dokumentu. Jeśli nie decydujemy się na system prosumencki, musimy przyłączyć mikroinstalację do sieci elektroenergetycznej na mocy umów rozdzielonych, tj. umowy sprzedaży i umowy dystrybucyjnej.

Tak. Na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę podczas audytu fotowoltaicznego przygotowujemy dla naszych Klientów indywidualną ofertę dopasowaną do zapotrzebowania energetycznego ich posesji oraz możliwości finansowych.

Tak. Warunki nasłonecznieniowe w naszym kraju uznawane są za optymalne dla funkcjonowania paneli fotowoltaicznych. Różnice nasłonecznienia w Polsce są niewielkie (obszar Polski południowej w skali roku może otrzymywać o ok.10% więcej energii słonecznej niż tereny wysunięte na północ). W praktyce rejon kraju, w którym usytuowany jest nasz dom nie ma większego znaczenia.

Nie. Na rynku dostępne są specjalne systemy montażowe przeznaczone do wszystkich rodzajów pokryć dachowych (blacha trapezowa, blacha z rąbkiem blaszanym, blachodachówka, dachówka ceramiczna, gont bitumiczny) oraz różnych rodzajów dachów (płaski, dach skośny).

Odporność paneli PV na grad zależy od jakości szkła, którym są pokryte. Panele posiadające międzynarodowy certyfikat IEC 61215 wytrzymują 25 milimetrowe gradziny spadające z prędkością 23 m/s, co odpowiada klasie 2 odporności na grad (5-stopniowa skala używana głównie w krajach zachodnich). Śnieg nie niszczy paneli fotowoltaicznych, ale już dwucentymetrowa warstwa śniegu zmniejsza przepuszczalność promieniowania słonecznego do wnętrza panelu fotowoltaicznego o około 80% , a przy warstwie 10 cm przepuszczalność obniża się do minimum.

Na co dzień panele PV są bezobsługowe. Przyjmuje się, że raz-dwa razu do roku należy dokonać konserwacji instalacji fotowoltaicznej, w przeciwnym wypadku nawarstwiające się zanieczyszczenia (opadające liście, ptasie odchody, kurz) mogą prowadzić do degradacji paneli, co będzie skutkować stałym spadkiem ich wydajności. Zimą należy pamiętać o usuwaniu zalegającego śniegu o ile jest to możliwe w przypadku instalacji naziemnej. 

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Zdobądź własne źródło czystej energii

Dowiedz się, jak możemy dostosować rozwiązania OZE do Twojej firmy.
Skonsultuj się z naszym zespołem ekspertów.

Cenimy Twoją prywatność

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.