Magazyny energii

Produkujesz własny prąd przy pomocy instalacji fotowoltaicznej? Aby Twój dom stał się jeszcze bardziej niezależny i tani w utrzymaniu, dodaj do systemu magazyn energii.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy ile możesz zaoszczędzić.

Trwa ładowanie formularza...

Przydomowy magazyn energii, czyli oszczędność i niezależność

Fotowoltaika nie produkuje prądu równomiernie, ale równomierne nie jest również jego zużycie. Najwięcej energii generowanej jest przez nią w okolicy południa, tymczasem większość posiadaczy domów jednorodzinnych korzysta więcej z urządzeń elektrycznych po południu i wieczorem. Aby zniwelować tę rozbieżność, fotowoltaika wysyła nadwyżkę do krajowej sieci (o ile jest do niej podpięta), skąd później można ją odebrać. Problem w tym, że z powrotem otrzymuje się jedynie część z niej (w systemie net–metering dokładnie 80 lub 70%, a w nowym net–billing – zwrot środków po cenie rynkowej).

Jeśli nie chcesz tracić wyprodukowanego prądu, zainwestuj w magazyn energii. Urządzenie jest też niemal niezbędne w systemach off-grid. Kiedy fotowoltaika jest nieaktywna, magazyn energii to jedyny sposób na zasilanie domowych urządzeń elektrycznych, jeśli nieruchomość nie jest podpięta do sieci.

Nie trać wyprodukowanej przez siebie energii – magazynuj ją i korzystaj, gdy będzie potrzebna. Zostaw swój numer telefonu, aby dowiedzieć się:

  • jak magazyn energii pozwoli Ci zaoszczędzić,
  • ile kosztuje urządzenie i jego instalacja,
  • kiedy inwestycja w nie się zwróci.

Nasza oferta magazynów energii

Magazyny energii nie są nowym wynalazkiem, ale dopiero rosnąca ich popularność w ostatnich latach sprawiła, że powstają coraz bardziej pojemne, wydajne i bezpieczne urządzenia. Oferujemy te z nich, które spełniają nasze najwyższe standardy, więc są:

  • maksymalnie proste w obsłudze (włączane jednym przyciskiem),
  • skonstruowane modułowo, co pozwala na ich instalację w różnych konfiguracjach,
  • wyposażone w wielostopniowy systemem zarządzania energią, który wydłuża ich czas pracy.

Prezentujemy magazyny energii z akumulatorami wykonanymi w nowoczesnej technologii litowo-jonowej lub tańszej i sprawdzonej kwasowo-ołowiowe. Możesz wybrać pomiędzy urządzeniem DC, które dzieli inwerter z fotowoltaiką, lub niezależnym systemie AC, do którego instalacji potrzebne są dwa inwertery. Dopasowujemy się do Twoich potrzeb, oferując magazyny energii z różnych półek cenowych i o różnej pojemności.

Magazyny energii w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Zgłoś się do nas — na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

2

Analiza i przygotowanie inwestycji

Nasz dział techniczny przygotowuje optymalny plan instalacji, a analityk finansowy zapewni najkorzystniejszą formę wsparcia Twojej inwestycji.

3

Profesjonalny montaż

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona certyfikowana i doświadczona ekipa fachowców.

4

Uruchomienie instalacji

Zgłosimy Twoją instalację do Zakładu Energetycznego, wyręczając Cię we wszystkich formalnościach. Pozostanie Ci jedynie cieszyć się z oszczędności i niezależności zapewnianej przez magazyn energii!

SYNTEZA OZE - logo

Magazynowanie energii!

Dlaczego warto zainwestować w magazyny energii?

Magazyn energii pozwoli wykorzystać nadwyżki energii wyprodukowanej z Twojej instalacji.

Prąd z fotowoltaiki nie tylko nie będzie się marnował, ale też nie zostanie sprzedany do krajowej sieci po niekorzystnych stawkach.

Urządzenie zwiększy Twoją niezależność od dostawcy energii.

Magazyn energii w połączeniu z fotowoltaiką sprawi, że latem nie będziesz musiał w ogóle korzystać z usług firmy energetycznej.

System pozwoli zachować dostęp do prądu w czasie niezaplanowanych przerw w dostawie z powodu awarii sieci lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Instalacja pozwoli Ci zapomnieć o uciążliwościach związanych z problemami po stronie dostawcy energii.

Możesz zyskać dofinansowanie wg zasad – MP4

Rządowy program Mój Prąd na lata 2021 - 2023 (MP4) przewiduje dofinansowania na inwestycje w magazyny energii.

Zobacz ofertę magazynów energii w swoim regionie:

Nasze certyfikaty

Magazyny energii - najczęściej zadawane pytania

  • Do czego służy i jak działa magazyn energii?
    Magazyn energii gromadzi nadwyżkę energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Można ją użyć później, dzięki czemu wzrasta niezależność od dostawcy energii jego posiadacza.
  • Czy magazynowanie energii się opłaca?
    Magazynowanie energii w przypadku instalacji podpiętych do sieci jest opłacalne, ponieważ można uniknąć sprzedaży nadwyżek po narzuconych stawkach.
  • Jakie są pojemności magazynów energii?
    Urządzenia przydomowe mają pojemność rzadko przekraczającą 10 kWh. Magazyny energii do zastosowań komercyjnych mogą mieć znacznie większą pojemność.
  • Jak duży magazyn energii jest potrzebny?
    Dla większości domów jednorodzinnych wystarczający jest magazyn o mocy nie większej niż 10 kWh. Optymalną wielkość można ustalić dzięki audytowi energetycznemu.
  • Jaka jest trwałość magazynu energii?
    Żywotność urządzenia zależy od liczby pełnych cykli ładowania, czyli na jego trwałość wpływa sposób jego używania. W przybliżeniu jest to około 30 lat pracy.