Pompy ciepła

Pompa ciepła to bezobsługowe, ekonomiczne i ekologiczne urządzenie grzewcze, pozwalające na ogrzewanie ciepłej wody użytkowej i całego domu.

W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną daje możliwość uzyskania maksymalnej niezależności energetycznej oraz jest w stanie w 100% zaspokoić zapotrzebowanie budynku na ciepło.

Instalacja nowoczesnej pompy ciepła na etapie budowy domu pozwala spełnić wymogi, obowiązkowego dla nowo powstających budynków, standardu WT 2021.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy ile możesz zaoszczędzić.

Trwa ładowanie formularza...

Ogrzewanie przyszłości!

Pompy ciepła to ogrzewanie przyszłości! To urządzenia oszczędne, bezobsługowe, bezpieczne, czyste i ekologiczne. Trudno wyobrazić sobie bardziej ekonomiczne i komfortowe w użytkowaniu urządzenie grzewcze, którego funkcjonowanie nie wymaga uruchomienia procesu spalania paliw naturalnych (węgiel kamienny czy brunatny, biomasa, gaz ziemny) czy sztucznych (koks, olej opałowy), a co za tym idzie nie generuje powstawania szkodliwych spalin, popiołu czy kurzu. Pompa ciepła wykorzystuje energię zgromadzoną w środowisku naturalnym, drzemiącą w pokładach wody, gruntu albo w powietrzu. 

W związku ze stale pogarszającym się stanem powietrza, w kolejnych województwach przyjmowane są tzw. uchwały antysmogowe, nakazujące wymianę starych kotłów, pieców i kominków na nowoczesne urządzenia grzewcze, a często także wprowadzają całkowity lub częściowy zakaz palenia węglem i/lub drewnem oraz zakaz spalania śmieci. Uchwały antysmogowe wskazują jako preferowane sposoby ogrzewania:

  • system ciepłowniczy
  • ogrzewanie gazowe
  • elektryczne ogrzewanie akumulacyjne
  • odnawialne źródła energii
  • instalacje spalające biomasę o niskim poziomie wilgotności

Obecnie, czyli w pierwszym kwartale 2022 roku, uchwały antysmogowe obowiązują na terenie 14 z 16 województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubuskiego, opolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego.

Możliwość skorzystania z dofinansowania!

Teraz zakup nowoczesnej pompy ciepła jest jeszcze bardziej korzystny, bo możesz skorzystać nie tylko z dofinansowania w ramach dobrze już znanego programu “Czyste Powietrze”, ale także z nowego programu “Moje Ciepło”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje rozpocząć nabór wniosków w programie „Moje Ciepło” na przełomie I i II kwartału 2022 r. Okres kwalifikowalności - najpierw inwestycja, potem refundacja! - będzie liczony od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2026 r. Dofinansowanie będzie dotyczyć powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła, wykorzystywanych albo do samego ogrzewania domu, albo w połączeniu z jednoczesnym zapewnieniem ciepłej wody użytkowej. Wsparcie finansowe ma być udzielane w formie bezzwrotnych dotacji stanowiących od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Program dedykowany jest właścicielom bądź współwłaścicielom NOWYCH domów jednorodzinnych. NOWYCH, czyli takich w przypadku których w dniu ubiegania się o dofinansowanie z NFOŚiGW nie złożono jeszcze zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu.

Właściciele lub dzierżawcy użytków rolnych, na terenie których planują montaż instalacji fotowoltaicznej i/lub pomp ciepła mogą zostać objęci programem “Agroenergia”, którego celem jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym. Nabór do programu „Agroenergia” ma charakter ciągły. Program realizowany będzie do 2027 r., przy czym zobowiązania (podpisywanie umów) podejmowane będą do 31.12.2025 r. Dofinansowanie z projektu „Agroenergia” może być łączone z ulgą termomodernizacyjną, jednak odliczenie od podatku zostanie pomniejszone o wartość otrzymanej dotacji. Dopuszczalne jest połączenie dotacji „Agroenergia” ze środkami zwrotnymi z WFOŚiGW, ale nie wolno jej łączyć z dofinansowaniem z programu „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”.

Nasza oferta

Oferujemy nowoczesne pompy ciepła: zaawansowane technologicznie, ekonomiczne, komfortowe w użytkowaniu i ekologiczne - nie wytwarzają pyły/smogu/szkodliwego dymu. Zasada działania pompy ciepła jest prosta: urządzenie odbiera ciepło zgromadzone w powietrzu (wodzie, gruncie) i przekazuje je do obiegu grzewczego. Nowoczesna pompa ciepła pozyskuje ciepło z otoczenia i działa efektywnie nawet przy temperaturze do –25 st C. Pompa to system, który jest obecnie najlepszą alternatywą dla tradycyjnych metod wytwarzania energii cieplnej, takich jak kotły opalane paliwem stałym ciekłym lub gazowym. Idealnie nadaje się do ogrzewania pomieszczeń, przygotowania ciepłej wody użytkowej, a w lecie - chłodzenia (działa jak klimatyzacja). Pompy ciepła oferowane przez firmę Synteza to gwarancja bardzo wysokiego poziomu efektywności energetycznej [A+++ (dla temp. wody 35˚C) i A++ (dla temp. wody 55˚C)].

Znajdziesz u nas modele o niespotykanym dotąd poziomie sprawności i zaawansowanej konstrukcji technicznej, zapewniające wieloletnią, energooszczędną i bezproblemową eksploatację. Szczególnie polecamy pompy ciepła typu MONOBLOCK (fabrycznie zamknięty układ chłodniczy, brak jednostki wewnętrznej, łatwiejsza instalacja, w instalacji hydraulicznej wymagany czynnik niezamarzający - roztwór glikolu). W naszej ofercie znajdują się pompy ciepła o bardzo wysokich wskaźnikach SCOP (wskaźnik ten określa sprawność pompy ciepła i wskazuje w jakim stopniu urządzenie wykorzystuje ciepło pozyskane ze środowiska naturalnego w stosunku do zużytego prądu), np. pompy ciepła Rotenso Aquami charakteryzujące się wskaźnikiem SCOP - 5,20 (dla A7/W35) oraz podzespoły najwyższej jakości (sprężarki Mitsubishi, wymienniki płytowe, bioniczne łopatki wentylatorów).

Pompy ciepła w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami - porozmawiamy na temat pomp ciepła, wyjaśnimy Twoje ewentualne wątpliwości, zgromadzimy dane niezbędne do przygotowania indywidualnej oferty.

2

Przygotowanie optymalnego rozwiązania technicznego dla Twojego domu

Na podstawie zgromadzonych danych oszacujemy zapotrzebowanie energetyczne budynku i przygotujemy ofertę.

3

Analiza możliwości finansowania Twojej inwestycji

Zaproponujemy Ci najkorzystniejsze finansowanie inwestycji, doradzimy w kwestii potencjalnych źródeł dofinansowania, przygotujemy za Ciebie dokumentację niezbędną do jego uzyskania.

4

Profesjonalny montaż i uruchomienie

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona doświadczona ekipa fachowców. Uruchomieniem i ustawieniem parametrów pracy instalacji zajmie się certyfikowany instalator.

SYNTEZA OZE - logo

Tanie ogrzewanie!

Nasi partnerzy

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Ekologia

Będziesz mieć ekologiczny system grzewczy, do pracy którego nie potrzebujesz bezpośredniego spalania ani paliw naturalnych, ani sztucznych. Pompa ciepła jest zeroemisyjna, co oznacza brak SMOGU (redukcja szkodliwych gazów i pyłów). Pompa ciepła to wymierna ochrona środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na paliwa kopalne.

Ekonomia

Pompa ciepła nie wymaga budowy kominów czy dodatkowego miejsca na opał. Dzięki niej zyskujesz niezależność od dostawców paliw, a długa żywotność urządzenia gwarantuje Ci wieloletnie funkcjonowanie w trybie oszczędnego zużycia energii oraz znaczącą redukcję rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej.

Eksploatacja

Nowoczesna pompa ciepła to system bezobsługowy, bezawaryjny i w pełni automatyczny. To także możliwość współpracy z systemami BMS, duża liczba przydatnych funkcji oraz szybka reakcja urządzenia na zmieniające się warunki zewnętrzne.

Zobacz ofertę pomp ciepła w swoim regionie:

Nasze certyfikaty

Pompy ciepła - najczęściej zadawane pytania

  • Ile kosztuje pompa ciepła?
    Ceny rynkowe pomp ciepła wraz z instalacją zaczynają się od ok. 22 000 PLN. Pamiętaj o możliwości pozyskania dofinansowania bądź nisko oprocentowanego kredytu na instalację pompy ciepła, co znacznie ułatwi realizację inwestycji. Nasi specjaliści pomogą Ci w znalezieniu najkorzystniejszego źródła finansowania. Pompa ciepła to inwestycja na lata. Aby instalacja działała długo i bez usterek, postaw na urządzenia wysokiej jakości w korzystnej cenie.
  • Kiedy zwróci się inwestycja w pompę ciepła?
    Jeśli równocześnie zainwestujesz w instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, okres zwrotu z inwestycji będzie najbardziej korzystny i wyniesie od 8 do 10 lat. Okres zwrotu inwestycji w samą pompę ciepła jest porównywalny, ale długoterminowe korzyści ekonomiczne dla domowego budżetu - nieporównywalnie mniejsze. Tempo zwrotu inwestycji zależy także od dofinansowań jakie można pozyskać dla inwestycji, wysokości samej inwestycji oraz cen prądu i innych źródeł energii.
  • Jakie dofinansowania są dostępne do instalacji pomp ciepła?
    Program “Czyste powietrze” - głównym celem programu jest zadbanie o poprawę jakości powietrza i zmniejszenie emisji CO2, poprzez wsparcie finansowe w zmianie źródła energii budynków mieszkalnych na ekologiczne i bezemisyjne. O dotacje mogą ubiegać się właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych. Obok dotychczasowych poziomów dofinansowania (podstawowy do 30 000 PLN dla osób, których roczny dochód wynosi 100 000 PLN i podwyższony - maksymalnie 37 000 PLN dla osób, które miesięcznie zarabiają do 1564 PLN w gospodarstwie wieloosobowym i do 2189 PLN w gospodarstwie jednoosobowym) od ubiegłego roku dostępny jest także poziom trzeci: dla osób, których dochód nie przekracza 900 PLN (gospodarstwa wieloosobowe) i 1260 PLN (gospodarstwa jednoosobowe) oraz dla osób z ustalonym prawem zasiłku. Każda kwalifikująca się osoba może liczyć na pokrycie 90% kosztów. Program “Moje ciepło” - nabór wniosków w programie „Moje Ciepło” wystartuje na przełomie I i II kwartału 2022 r. Okres kwalifikowalności - najpierw inwestycja, potem refundacja! - będzie liczony od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2026 r. Dofinansowanie będzie dotyczyć powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła, wykorzystywanych albo do samego ogrzewania domu, albo w połączeniu z jednoczesnym zapewnieniem ciepłej wody użytkowej. Wsparcie finansowe ma być udzielane w formie bezzwrotnych dotacji stanowiących od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Program dedykowany jest właścicielom bądź współwłaścicielom NOWYCH domów jednorodzinnych. NOWYCH, czyli takich w przypadku których w dniu ubiegania się o dofinansowanie z NFOŚiGW nie złożono jeszcze zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu
  • Ile prądu zużywa pompa ciepła?
    Sprawność pomp ciepła jest bardzo wysoka. Jeśli współczynnik określający sprawność pompy ciepła, tzw. SCOP, oscyluje pomiędzy 3 a 5,5 oznacza to, że pobierając 1 kWh energii elektrycznej z sieci, pompa wytworzy od 3 do 5,5 kWh mocy grzewczej. Przy zapotrzebowaniu budynku rzędu 15 tys. kWh rocznie pompa ciepła zużyje od 5 do 7,5 tys. kWh rocznie.
  • Jaka jest żywotność pompy ciepła?
    Żywotność pomp ciepła szacowana jest na ok. 20 do 25 lat. Bardzo ważny jest właściwy dobór pompy ciepła do indywidualnych warunków w domu/budynku oraz zachowanie odpowiednich warunków montażu pompy. Dlatego dobór i montaż pomp ciepła należy powierzyć zaufanej firmie z doświadczeniem.
  • Na co zwrócić uwagę przy montażu pompy ciepła?
    Pompy ciepła należy instalować w dobrze wentylowanych miejscach, które mogą wytrzymać ciężar i wibracje urządzenia. Ważne, aby pompa była zainstalowana na równym podłożu, na terenie, na którym woda wyciekająca z urządzenia nie powoduje uszkodzeń (np. w przypadku zatkania rury spustowej). Wybieramy tylko miejsca, w których praca urządzenia nie przeszkadza sąsiadom. Należy pamiętać, że nie należy instalować pomp ciepła w miejscach często wykorzystywanych jako miejsce pracy (np. ślusarnia, warsztat - czyli miejsc o podwyższonym zapyleniu). Pompa ciepła nie jest przeznaczona do użytku w atmosferze zagrożonej wybuchem. Powinna też być montowana z dala od silnych zakłóceń elektrycznych, takich jak windy, sprzęt wysokiego napięcia (mogą one prowadzić do nieprawidłowości w pracy urządzenia). Pompa wymaga miejsc, w których długości orurowania i okablowania jednostek mieszczą się w dopuszczalnych zakresach. Równie ważne jest zapewnienie przestrzeni serwisowej na wypadek konieczności przeprowadzenia prac konserwatorskich lub naprawczych.
  • Jak dobrać pompę ciepła?
    Przy doborze pompy ciepła należy uwzględnić straty ciepła oraz strefę klimatyczną pod kątem temperatur powietrza zewnętrznego oraz oczekiwań użytkownika. Warunkiem niezbędnym jest obliczenie/oszacowanie zapotrzebowania na ciepło na podstawie powierzchni pomieszczeń, izolacji, warunków zewnętrznych, obciążenia cieplnego oraz pozostałych warunków, mających wpływ na końcowe zapotrzebowanie na energię cieplną. Specjalistą z firmy Synteza OZE pomoże dokonać niezbędnych obliczeń i szacunków oraz dobierze najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.
  • Ile ciepła potrzebuje Twój dom
    Współczynnik zapotrzebowania na ciepło wyraża się w kWh/m2 Z biegiem lat zmieniało się obciążenie cieplne w nowych budynkach, co miało związek z zastosowaniem nowym materiałów, izolacyjnością budynku, kształtem oraz konstrukcją. • Starszy budynek bez ocieplenia 170-200 kWh/m2rok • Starszy budynek ocieplony 130-160 kWh/m2rok • Budynek wg. warunków WT 2014 do 120 kWh/m2rok • Budynek wg. warunków WT 2017 do 95 kWh/m2rok • Budynek wg. warunków WT 2021 do 70 kWh/m2rok • Dom energooszczędny 50-70 kWh/m2rok • Dom pasywny 10-15 kWh/m2rok • Dom samowystarczalne ~ 0 kWh/m2rok