fbpx

Zacznij oszczędzać z Syntezą OZE

Twoje rozwiązanie dla czystej energii

Synteza OZE

Dzięki naszym zaawansowanym systemom i technologiom OZE, możesz wykorzystać nieograniczony potencjał odnawialnych źródeł energii, osiągając niezależność energetyczną i oszczędzając na rachunkach.

Twoje rozwiązanie dla czystej energii

Synteza OZE

Dzięki naszym zaawansowanym systemom i technologiom OZE, możesz wykorzystać nieograniczony potencjał odnawialnych źródeł energii, osiągając niezależność energetyczną i oszczędzając na rachunkach.

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE

Synteza OZE - Odnawialne źródła energii to przyszłość

Jesteśmy świadomi, że inwestowanie w odnawialne źródła energii przynosi wiele korzyści, takich jak oszczędności finansowe, ochrona środowiska i niezależność energetyczna. Dlatego zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługę, obejmującą doradztwo, projektowanie, montaż i serwisowanie systemów OZE.

Jeśli szukasz solidnego partnera, który pomoże Ci zrealizować inwestycję w odnawialne źródła energii, Synteza OZE jest najlepszym wyborem. Razem możemy przyczynić się do stworzenia zrównoważonej przyszłości i korzystać z czystej i ekologicznej energii.

Synteza OZE

Fotowoltaika to się opłaca

Firma Synteza OZE oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, umożliwiające naszym klientom wykorzystanie energii słonecznej w celu produkowania własnej, czystej energii elektrycznej.

Dzięki naszej ofercie fotowoltaicznej, możesz osiągnąć niezależność energetyczną, obniżyć koszty energii elektrycznej i przyczynić się do ochrony środowiska poprzez wykorzystanie czystego, odnawialnego źródła energii – słońca. Dołącz do nas i zainwestuj w przyszłość, która jest zielona i zrównoważona.

 Zaufaj naszemu profesjonalizmowi i doświadczeniu, a zapewnimy Ci efektywną i niezawodną instalację fotowoltaiczną, która przyniesie oszczędności i ekologiczne korzyści przez wiele lat.

Nasza wizja

Pragniemy przyczynić się do transformacji energetycznej w oparciu o odnawialne źródła energii

Nasza misja

Pomagamy naszym klientom osiągnąć niezależność energetyczną

SPRAWDŹ

Nasza oferta odnawialnych źródeł energii

Prowadzimy Cię przez cały proces transformacji energetycznej, oferując dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązania OZE, które zapewniają czystą energię i oszczędności.

01.

Produkuj prąd na bieżące potrzeby, nadwyżki magazynuj w sieci energetycznej i odbieraj po zachodzie słońca! Teraz jeszcze taniej dzięki uldze podatkowej!

02.

Pompa ciepła to bezobsługowe, ekonomiczne i ekologiczne urządzenie grzewcze, pozwalające na ogrzewanie ciepłej wody użytkowej i całego domu.

03.

Ich głównym celem jest usuwanie ciepła z pomieszczenia i odprowadzanie go na zewnątrz, co powoduje obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczenia.

04.

Produkujesz prąd przy pomocy instalacji fotowoltaicznej? Aby Twój dom stał się jeszcze bardziej niezależny i tani w utrzymaniu, dodaj do systemu magazyn energii.

Zacznij oszczędzać z Syntezą OZE

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA

Firma Synteza działa nieprzerwanie w branży energetycznej od 2013 roku. Zajmujemy się sprzedażą i montażem systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła dla klientów indywidualnych, rolników i firm na terenie całej Polski.

Korzystamy tylko z najlepszych marek na świecie. Wszystko po to, żeby zagwarantować najwyższą jakość usług. Naszych specjalistów cechuje duża wiedza i profesjonalizm w działaniu co potwierdzają opinie zadowolonych klientów oraz rosnąca dynamika sprzedaży produktów OZE.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy kompleksową obsługę obejmującą wszystkie etapy Państwa inwestycji:

01
Bezpłatną kalkulację i doradztwo
02
Indywidualną ofertę
03
Pomoc w uzyskaniu korzystnego finansowania
04
Montaż instalacji wraz ze zgłoszeniem do Zakładu Energetycznego
05
Kompleksowa pomoc w uzyskaniu dotacji „Mój Prąd”
0 +
Wykonanych instalacji
0
Lat doświadczenia
0
Doświadczonych pracowników
0 +
Zadowolonych klientów

Dlaczego warto nam zaufać

NASZE ATUTY
Wieloletnie doświadczenie

Wybierając Syntezę OZE, zyskujesz dostęp do naszej ekspertyzy i bogatego doświadczenia w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Spersonalizowane rozwiązania dla Twojej firmy

Nasz zespół ekspertów będzie działał w partnerskiej relacji, aby zapewnić Ci efektywne, skalowalne i zrównoważone źródła energii.

Oszczędność i zrównoważony rozwój

Inwestując w odnawialne źródła energii z Syntezą OZE, nie tylko dbasz o środowisko, ale również osiągasz oszczędności i zwiększasz konkurencyjność Twojego biznesu.

Partnerstwo na długą metę

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie Ci rozwiązań OZE, ale również wspieranie Cię w procesie transformacji energetycznej.

Nasi partnerzy

ZAUFALI NAM

Nasze certyfikaty

Opinie klientów

CO O NAS MÓWIĄ
Robert Dubino
Robert Dubino
2022-07-11
Miła,kompetentna,bezproblemowa obsługa,fachowe doradztwo wszystko zgodnie z umową.Firma z długim stażem na rynku co jest ważne przy wysypie firm jednodniowych( po zmianie koniunktury na fotowoltaikę większość z nich się zamknie i nie będzie gwaranta). Gorąco polecam Ja jestem zadowolony w 100%
Ilona D
Ilona D
2022-07-11
Rzetelna firma. Sprawny montaż i obsługa pomontażowa. Jak dotąd nie mam zastrzeżeń ( instalacja używana od 1,5 roku)
Celina P
Celina P
2022-02-08
Jestem bardzo zadowolona z firmy Synteza. Wszystko na co się umówiliśmy zostało zrobione, a panowie monterzy bardzo uważali, aby mi dachu nie zniszczyć i instalacja teraz pięknie wygląda i pracuje. To był bardzo dobry wybór 🙂
Grzegorz W.
Grzegorz W.
2022-01-26
Fachowcy w pełnym znaczeniu tego słowa. Pan Paweł mi wszystko bardzo profesjonalnie wytłumaczył i przedstawił kilka ofert do wyboru, każdą bardzo dokładnie omawiając i wskazując jej zalety i wady. Zdecydowałem się na instalację na panelach Longi i falowniku Fox-a w bardzo dobrej cenie, a miałem kilka ofert również z innych firm do wyboru. Monterzy to zawodowcy i w 2 dni zrobili mi wszystko, a to prawie 23KW i 50 paneli na dachu. Wszystko działa bez zarzutu i czekam już tylko na wiosnę i jak najwięcej słonka na niebie. Szczerze polecam firmę Synteza.
Przemysław Karkuszewski (PeKa)
Przemysław Karkuszewski (PeKa)
2022-01-11
Witam, Korzystałem z usług Syntezy dwa razy:) Raz gdy zakładałem instalację a drugi gdy ją powiększałem. Wszystko sprawnie na czas wysoki standard wykonawstwa. Także serwis posprzedażowy na wysokim poziomie. Teraz myślę o pompie ciepła i też wybiorę Syntezę. Polecam
Marta
Marta
2022-01-09
Synteza OZE montowała u nas instalację o mocy 9,24 kWp pod koniec sierpnia 2021. Montaż trwał 2 dni. Najdłużej czekaliśmy na wymianę licznika przez dostawcę prądu... Nie musieliśmy się martwić o formalności - wszystko wzięła na siebie Synteza. Ekipa monterska bardzo sprawnie zajęła się instalacją, po montażu zostawiła porządek - pozdrowienia dla ekipy busa nr 3 ;). Szczerze polecamy, zwłaszcza handlowca - Pana Jarka, który podpowiedział nam kilka ważnych rozwiązań w kwestii rozliczeń. Od czasu uruchomienia instalacji wszystko działa bardzo sprawnie i bez zarzutu :). Załączam zdjęcia realizacji - u nas instalacja na dachu domu (bardziej wschodnia strona) oraz garażu (zachód), by jak najlepiej wykorzystać promienie słoneczne.
Paweł Kiersznowski
Paweł Kiersznowski
2021-12-16
Mam instalację wykonaną przez tą firmę, sąsiad i kilku znajomych również. Z żadną z powyższych instalacji nie było najmniejszych problemów. Przyjechali w umówionym terminie i wykonali instalację sprawnie i szybko. Z racji mojej nieufności i różnych historii na temat instalacji fotowoltaicznych przeczytanych w internecie (które okazały się plotkami) po wykonaniu instalacji poprosiłem niezależnego audytora o ocenę i nie miał żadnych zastrzeżeń. Także z czystym sumieniem mogę polecić tego wykonawcę, wszystko zgodnie z umową.
SZYBKI KONTAKT

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zostaw swój numer telefonu, a podpowiemy Ci ile możesz zaoszczędzić dzięki naszym rozwiązaniom. Z rozmowy dowiesz się, ile zaoszczędzisz oraz kiedy inwestycja się zwróci.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy ile możesz zaoszczędzić.

Najnowsze wpisy

AKTUALNOŚCI
ra energii odnawialnej nadchodzi z pełną mocą, a fotowoltaika jest jednym z najważniejszych jej filarów. To źródło czystej i niezwykle ekologicznej energii, które ma...
12 września mieliśmy przyjemność poprowadzić szkolenie dla Straży Pożarnej w Lubartowie o tematyce fotowoltaiki i banków energii. Podczas spotkania omówiliśmy podstawy funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych,...
W dzisiejszych czasach, w obliczu narastających wyzwań związanych z zapewnieniem dostępu do zrównoważonej i niezawodnej energii elektrycznej, magazyny energii nabierają ogromnego znaczenia. To innowacyjne...
ra energii odnawialnej nadchodzi z pełną mocą, a fotowoltaika jest jednym z najważniejszych jej filarów. To źródło czystej i niezwykle ekologicznej energii, które ma...
12 września mieliśmy przyjemność poprowadzić szkolenie dla Straży Pożarnej w Lubartowie o tematyce fotowoltaiki i banków energii. Podczas spotkania omówiliśmy podstawy funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych,...
W dzisiejszych czasach, w obliczu narastających wyzwań związanych z zapewnieniem dostępu do zrównoważonej i niezawodnej energii elektrycznej, magazyny energii nabierają ogromnego znaczenia. To innowacyjne...
Panele fotowoltaiczne, dzięki swojej zdolności do przekształcania energii słonecznej na elektryczność, stały się nieodłącznym elementem globalnej transformacji energetycznej. Jednakże istnieje powszechne przekonanie, że jedynym...
Q&A

Najczęściej zadawane pytania

Przyjmuje się, że 1 kWp mocy paneli skierowanych na południe jest w stanie w ciągu roku wyprodukować od 900 do 1200 kWh energii elektrycznej przy optymalnym kącie nachylenia. Nasi projektanci korzystają z profesjonalnego programu, który liczy uzyski z instalacji uwzględniając zarówno położenie geograficzne obiektu jak również specyficzne warunki terenowe na miejscu inwestycji.

Montaż systemu fotowoltaicznego dla domu jednorodzinnego trwa przeważnie od 1 do 2 dni roboczych. W przypadku gospodarstwa rolnego lub firmy montaż może potrwać nawet do 4-5 dni w przypadku instalacji o mocy około 50kWp.

Najlepszym sposobem wykorzystania wyprodukowanej przez siebie energii z mikroinstalacji jest obecnie korzystanie z systemu prosumenckiego. System ten umożliwia wysyłanie nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci a następnie odbieranie jej w 80 procentach w przypadku instalacji do 10kWp i 70 procentach w przypadku instalacji od 10kWp do 50 kWp. Klienci indywidualni nie mogą sprzedawać energii do sieci, w przypadku firm jest to teoretycznie możliwe ale jest obecnie całkowicie nieopłacane. Klienci firmowi są objęci systemem prosumenckim i korzystają z identycznych zasad rozliczeń jak w przypadku gospodarstw domowych.

Na spotkaniu z naszym doradcą potrzebna będzie przede wszystkim faktura za energię elektryczną – pozwoli ona precyzyjnie dobrać moc instalacji do rocznego zapotrzebowania na prąd. Wszystkimi sprawami związanymi z przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do odbioru instalacji fotowoltaicznej przez zakład energetyczny zajmują się nasi specjaliści.

Szacuje się, że dobrej jakości przydomowa instalacja fotowoltaiczna kosztuje – w zależności od wielkości – minimalnie od 5,0 do 6,5 tysięcy PLN za każdy 1 kWp. Na cenę instalacji składają się: panele fotowoltaiczne (45% kosztów); inwerter (20% kosztów); okablowanie elektroenergetyczne, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, system montażowy (w sumie 25% kosztów) oraz robocizna dla montażystów i elektryków (10% kosztów).

Załatwienie formalności w związku z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci leży po stronie inwestora. W dobrej firmie PV pracownik pomaga Klientowi przejść przez cały proces inwestycyjny oraz załatwić wszelkie formalności – także te związane z pozyskaniem dofinansowania.

Tak. Właściciel instalacji decydujący się na zakup instalacji On-Grid, czyli podłączonej do sieci, podpisuje z wybranym zakładem energetycznym umowę kompleksową czyli umowę świadczenie usług dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej zapisaną w ramach jednego dokumentu. Jeśli nie decydujemy się na system prosumencki, musimy przyłączyć mikroinstalację do sieci elektroenergetycznej na mocy umów rozdzielonych, tj. umowy sprzedaży i umowy dystrybucyjnej.

Tak. Na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę podczas audytu fotowoltaicznego przygotowujemy dla naszych Klientów indywidualną ofertę dopasowaną do zapotrzebowania energetycznego ich posesji oraz możliwości finansowych.

Tak. Warunki nasłonecznieniowe w naszym kraju uznawane są za optymalne dla funkcjonowania paneli fotowoltaicznych. Różnice nasłonecznienia w Polsce są niewielkie (obszar Polski południowej w skali roku może otrzymywać o ok.10% więcej energii słonecznej niż tereny wysunięte na północ). W praktyce rejon kraju, w którym usytuowany jest nasz dom nie ma większego znaczenia.

Nie. Na rynku dostępne są specjalne systemy montażowe przeznaczone do wszystkich rodzajów pokryć dachowych (blacha trapezowa, blacha z rąbkiem blaszanym, blachodachówka, dachówka ceramiczna, gont bitumiczny) oraz różnych rodzajów dachów (płaski, dach skośny).

Odporność paneli PV na grad zależy od jakości szkła, którym są pokryte. Panele posiadające międzynarodowy certyfikat IEC 61215 wytrzymują 25 milimetrowe gradziny spadające z prędkością 23 m/s, co odpowiada klasie 2 odporności na grad (5-stopniowa skala używana głównie w krajach zachodnich). Śnieg nie niszczy paneli fotowoltaicznych, ale już dwucentymetrowa warstwa śniegu zmniejsza przepuszczalność promieniowania słonecznego do wnętrza panelu fotowoltaicznego o około 80% , a przy warstwie 10 cm przepuszczalność obniża się do minimum.

Na co dzień panele PV są bezobsługowe. Przyjmuje się, że raz-dwa razu do roku należy dokonać konserwacji instalacji fotowoltaicznej, w przeciwnym wypadku nawarstwiające się zanieczyszczenia (opadające liście, ptasie odchody, kurz) mogą prowadzić do degradacji paneli, co będzie skutkować stałym spadkiem ich wydajności. Zimą należy pamiętać o usuwaniu zalegającego śniegu o ile jest to możliwe w przypadku instalacji naziemnej. 

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi? Napisz do nas!
synteza1 (1)

Załatwienie formalności w związku z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci leży po stronie inwestora. W dobrej firmie PV pracownik pomaga Klientowi przejść przez cały proces inwestycyjny oraz załatwić wszelkie formalności – także te związane z pozyskaniem dofinansowania.

Tak. Właściciel instalacji decydujący się na zakup instalacji On-Grid, czyli podłączonej do sieci, podpisuje z wybranym zakładem energetycznym umowę kompleksową czyli umowę świadczenie usług dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej zapisaną w ramach jednego dokumentu. Jeśli nie decydujemy się na system prosumencki, musimy przyłączyć mikroinstalację do sieci elektroenergetycznej na mocy umów rozdzielonych, tj. umowy sprzedaży i umowy dystrybucyjnej.

Tak. Na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę podczas audytu fotowoltaicznego przygotowujemy dla naszych Klientów indywidualną ofertę dopasowaną do zapotrzebowania energetycznego ich posesji oraz możliwości finansowych.

Tak. Warunki nasłonecznieniowe w naszym kraju uznawane są za optymalne dla funkcjonowania paneli fotowoltaicznych. Różnice nasłonecznienia w Polsce są niewielkie (obszar Polski południowej w skali roku może otrzymywać o ok.10% więcej energii słonecznej niż tereny wysunięte na północ). W praktyce rejon kraju, w którym usytuowany jest nasz dom nie ma większego znaczenia.

Nie. Na rynku dostępne są specjalne systemy montażowe przeznaczone do wszystkich rodzajów pokryć dachowych (blacha trapezowa, blacha z rąbkiem blaszanym, blachodachówka, dachówka ceramiczna, gont bitumiczny) oraz różnych rodzajów dachów (płaski, dach skośny).

Odporność paneli PV na grad zależy od jakości szkła, którym są pokryte. Panele posiadające międzynarodowy certyfikat IEC 61215 wytrzymują 25 milimetrowe gradziny spadające z prędkością 23 m/s, co odpowiada klasie 2 odporności na grad (5-stopniowa skala używana głównie w krajach zachodnich). Śnieg nie niszczy paneli fotowoltaicznych, ale już dwucentymetrowa warstwa śniegu zmniejsza przepuszczalność promieniowania słonecznego do wnętrza panelu fotowoltaicznego o około 80% , a przy warstwie 10 cm przepuszczalność obniża się do minimum.

Na co dzień panele PV są bezobsługowe. Przyjmuje się, że raz-dwa razu do roku należy dokonać konserwacji instalacji fotowoltaicznej, w przeciwnym wypadku nawarstwiające się zanieczyszczenia (opadające liście, ptasie odchody, kurz) mogą prowadzić do degradacji paneli, co będzie skutkować stałym spadkiem ich wydajności. Zimą należy pamiętać o usuwaniu zalegającego śniegu o ile jest to możliwe w przypadku instalacji naziemnej. 

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Zdobądź własne źródło czystej energii

Dowiedz się, jak możemy dostosować rozwiązania OZE do Twojej firmy.
Skonsultuj się z naszym zespołem ekspertów.

Cenimy Twoją prywatność

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.