Magazyny energii Zielona Góra

Nowelizacja Ustawy o OZE wprowadziła znaczące zmiany w rozliczeniach zakładów energetycznych z prosumentami (net-metering → net-biling), ale dzięki zakupowi akumulatora lub systemu akumulatorów do fotowoltaiki inwestycja w system PV nadal jest opłacalna.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy ile możesz zaoszczędzić.

Trwa ładowanie formularza...

Magazyny energii - Zielona Góra

Połączenie własnej elektrowni fotowoltaicznej z przydomowym magazynem energii staje się gwarantem uzyskania:

 • maksymalnej niezależności energetycznej
 • maksymalnej autokonsumpcji
 • maksymalnej kwoty dofinansowania z kolejnej edycji programu „Mój Prąd”
 • maksymalnej opłacalności inwestycji w system PV po nowelizacji Ustawy o OZE

Decydując się na zakup akumulatora do fotowoltaiki będziesz mógł gromadzić nadwyżki prądu na okresy zmniejszonej jego produkcji albo wykorzystywać je na bieżąco do zasilania domowych urządzeń elektrycznych. Posiadanie przydomowego magazynu energii to nie tylko możliwość uzyskania maksymalnej niezależności energetycznej, ale także maksymalnej autokonsumpcji, która jest jednym z warunków opłacalności instalacji fotowoltaicznej po wprowadzeniu zmian w rozliczeniach zakładów energetycznych z prosumentami. Czy nie na tym Ci zależy?

Magazyny energii do fotowoltaiki – Zielona Góra

Mieszkańcom Zielonej Góry zainteresowanym zakupem instalacji PV i/lub magazynu energii do fotowoltaiki polecamy swoje usługi. Działamy w branży energetyki odnawialnej nieprzerwanie od 2013 roku, dlatego mamy duże doświadczenie w sprzedaży i montażu systemów PV oraz kompatybilnych z nimi magazynów energii. Dzięki oferowanym przez nas nowoczesnym akumulatorom fotowoltaicznym – pozwalającym na unikanie powszechnych zjawisk, takich jak nagłe wzrosty i spadki obciążenia w sieci energetycznej – posiadacze przydomowych elektrowni PV mogą liczyć na większą niezależność energetyczną oraz większe oszczędności.

Magazynowanie energii elektrycznej wytwarzanej przez przydomową instalację fotowoltaiczną przestało być zajęciem hobbystycznym dla amatorów systemów Off-Grid (niepodłączonych do publicznej sieci energetycznej). W obecnym stanie prawnym sprzęgnięcie własnej elektrowni fotowoltaicznej pracującej w systemie On-Grid (podłączonej do sieci) także z przydomowym magazynem energii to najekonomiczniejsze, co możesz zrobić.

Zapoznaj się naszą ofertą akumulatorów do magazynowania energii z fotowoltaiki!

 

Magazyny energii w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Zgłoś się do nas — na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

2

Analiza i przygotowanie inwestycji

Nasz dział techniczny przygotowuje optymalny plan instalacji, a analityk finansowy zapewni najkorzystniejszą formę wsparcia Twojej inwestycji.

3

Profesjonalny montaż

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona certyfikowana i doświadczona ekipa fachowców.

4

Uruchomienie instalacji

Zgłosimy Twoją instalację do Zakładu Energetycznego, wyręczając Cię we wszystkich formalnościach. Pozostanie Ci jedynie cieszyć się z oszczędności i niezależności zapewnianej przez magazyn energii!

SYNTEZA OZE - logo

Magazynowanie energii!

Dlaczego warto zainwestować w magazyny energii?

Magazyn energii pozwoli wykorzystać nadwyżki energii wyprodukowanej z Twojej instalacji.

Prąd z fotowoltaiki nie tylko nie będzie się marnował, ale też nie zostanie sprzedany do krajowej sieci po niekorzystnych stawkach.

Urządzenie zwiększy Twoją niezależność od dostawcy energii.

Magazyn energii w połączeniu z fotowoltaiką sprawi, że latem nie będziesz musiał w ogóle korzystać z usług firmy energetycznej.

System pozwoli zachować dostęp do prądu w czasie niezaplanowanych przerw w dostawie z powodu awarii sieci lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Instalacja pozwoli Ci zapomnieć o uciążliwościach związanych z problemami po stronie dostawcy energii.

Możesz zyskać dofinansowanie wg zasad – MP4

Rządowy program Mój Prąd na lata 2021 - 2023 (MP4) przewiduje dofinansowania na inwestycje w magazyny energii.

Magazyny energii w innych miastach

Nasze certyfikaty

Magazyny energii - najczęściej zadawane pytania

 • Do czego służy i jak działa magazyn energii?
  Magazyn energii gromadzi nadwyżkę energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Można ją użyć później, dzięki czemu wzrasta niezależność od dostawcy energii jego posiadacza.
 • Czy magazynowanie energii się opłaca?
  Magazynowanie energii w przypadku instalacji podpiętych do sieci jest opłacalne, ponieważ można uniknąć sprzedaży nadwyżek po narzuconych stawkach.
 • Jakie są pojemności magazynów energii?
  Urządzenia przydomowe mają pojemność rzadko przekraczającą 10 kWh. Magazyny energii do zastosowań komercyjnych mogą mieć znacznie większą pojemność.
 • Jak duży magazyn energii jest potrzebny?
  Dla większości domów jednorodzinnych wystarczający jest magazyn o mocy nie większej niż 10 kWh. Optymalną wielkość można ustalić dzięki audytowi energetycznemu.
 • Jaka jest trwałość magazynu energii?
  Żywotność urządzenia zależy od liczby pełnych cykli ładowania, czyli na jego trwałość wpływa sposób jego używania. W przybliżeniu jest to około 30 lat pracy.

Oprócz magazynów energii oferujemy też:

Fotowoltaika Zielona Góra

Fotowoltaika Zielona Góra

Zobacz więcej

Pompy ciepła Zielona Góra

Pompy ciepła Zielona Góra

Zobacz więcej