Magazyny energii Koszalin

Produkujesz własny prąd przy pomocy instalacji fotowoltaicznej? Aby Twój dom stał się jeszcze bardziej niezależny i tani w utrzymaniu, dodaj do systemu magazyn energii.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy ile możesz zaoszczędzić.

Trwa ładowanie formularza...

Magazyny energii - Koszalin

Akumulatory do magazynowania energii z fotowoltaiki to nie jest nowy trend w energetyce odnawialnej, a wymierne ekonomicznie, ekologicznie i logistycznie korzyści:

 • Prywatny magazyn energii pozwala na zwiększenie poziomu autokonsumpcji, czyli wykorzystywanie produkowanej energii na bieżąco, do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych.
 • Maksymalna autokonsumpcja jest jednym z warunków opłacalności instalacji fotowoltaicznej po wprowadzeniu zmian w rozliczeniach zakładów energetycznych z prosumentami (net-metering → net-biling).
 • Przydomowy magazyn energii tworzy wraz z przydomową instalacją PV system, który będzie premiowany przez kolejną edycję Programu „Mój Prąd” i pozwoli na uzyskanie większego dofinasowania.
 • Im większa liczba magazynów energii do fotowoltaiki na danym terenie, tym lepiej dla operatorów sieci energetycznej, ponieważ w okresach wzmożonej produkcji energii przez systemy PV znaczna jej część trafi do prywatnych magazynów, nie dopuszczając tym samym do przeciążenia publicznej sieci.

Dobór akumulatora fotowoltaicznego warto zlecić naszej firmie – działamy w branży energetyki odnawialnej nieprzerwanie od 2013 roku, dlatego mamy duże doświadczenie w sprzedaży i montażu systemów PV oraz magazynów energii do fotowoltaiki.

Magazyny energii do fotowoltaiki – Koszalin

W Koszalinie i jego bezpośrednich okolicach panują doskonałe warunki dla fotowoltaiki: średni poziom nasłonecznienia wynosi tu 1100 kWh/kWp, dzięki czemu inwestycja w system fotowoltaiczny z kompatybilnym magazynem energii pozwala bez problemu pokryć zapotrzebowanie energetyczne domu i maksymalnie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu.

Zmagazynowane nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej przez nasz system PV można wykorzystać w dowolnym czasie. Równie dobrze możemy jest spożytkowywać na bieżąco do zasilania domowych urządzeń elektrycznych, jak i gromadzić nadwyżki prądu na okresy zmniejszonej jego produkcji.

Zapoznaj się naszą ofertą akumulatorów do magazynowania energii z fotowoltaiki!

Magazyny energii w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Zgłoś się do nas — na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

2

Analiza i przygotowanie inwestycji

Nasz dział techniczny przygotowuje optymalny plan instalacji, a analityk finansowy zapewni najkorzystniejszą formę wsparcia Twojej inwestycji.

3

Profesjonalny montaż

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona certyfikowana i doświadczona ekipa fachowców.

4

Uruchomienie instalacji

Zgłosimy Twoją instalację do Zakładu Energetycznego, wyręczając Cię we wszystkich formalnościach. Pozostanie Ci jedynie cieszyć się z oszczędności i niezależności zapewnianej przez magazyn energii!

SYNTEZA OZE - logo

Magazynowanie energii!

Dlaczego warto zainwestować w magazyny energii?

Magazyn energii pozwoli wykorzystać nadwyżki energii wyprodukowanej z Twojej instalacji.

Prąd z fotowoltaiki nie tylko nie będzie się marnował, ale też nie zostanie sprzedany do krajowej sieci po niekorzystnych stawkach.

Urządzenie zwiększy Twoją niezależność od dostawcy energii.

Magazyn energii w połączeniu z fotowoltaiką sprawi, że latem nie będziesz musiał w ogóle korzystać z usług firmy energetycznej.

System pozwoli zachować dostęp do prądu w czasie niezaplanowanych przerw w dostawie z powodu awarii sieci lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Instalacja pozwoli Ci zapomnieć o uciążliwościach związanych z problemami po stronie dostawcy energii.

Możesz zyskać dofinansowanie wg zasad – MP4

Rządowy program Mój Prąd na lata 2021 - 2023 (MP4) przewiduje dofinansowania na inwestycje w magazyny energii.

Nasze certyfikaty

Magazyny energii - najczęściej zadawane pytania

 • Do czego służy i jak działa magazyn energii?
  Magazyn energii gromadzi nadwyżkę energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Można ją użyć później, dzięki czemu wzrasta niezależność od dostawcy energii jego posiadacza.
 • Czy magazynowanie energii się opłaca?
  Magazynowanie energii w przypadku instalacji podpiętych do sieci jest opłacalne, ponieważ można uniknąć sprzedaży nadwyżek po narzuconych stawkach.
 • Jakie są pojemności magazynów energii?
  Urządzenia przydomowe mają pojemność rzadko przekraczającą 10 kWh. Magazyny energii do zastosowań komercyjnych mogą mieć znacznie większą pojemność.
 • Jak duży magazyn energii jest potrzebny?
  Dla większości domów jednorodzinnych wystarczający jest magazyn o mocy nie większej niż 10 kWh. Optymalną wielkość można ustalić dzięki audytowi energetycznemu.
 • Jaka jest trwałość magazynu energii?
  Żywotność urządzenia zależy od liczby pełnych cykli ładowania, czyli na jego trwałość wpływa sposób jego używania. W przybliżeniu jest to około 30 lat pracy.

Oprócz magazynów energii oferujemy też:

Fotowoltaika Koszalin

Fotowoltaika Koszalin

Zobacz więcej

Pompy ciepła Koszalin

Pompy ciepła Koszalin

Zobacz więcej