Magazyny energii Gdańsk

Produkujesz własny prąd przy pomocy instalacji fotowoltaicznej? Aby Twój dom stał się jeszcze bardziej niezależny i tani w utrzymaniu, dodaj do systemu magazyn energii.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Podaj swój numer telefonu, zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy ile możesz zaoszczędzić.

Trwa ładowanie formularza...

Magazyny energii - Gdańsk

To zupełnie zrozumiałe, że nowelizacja Ustawy o OZE oraz wprowadzona przez nią zmiana systemu rozliczeń między prosumentami a zakładami energetycznymi wzbudza obawy inwestorów. Pamiętaj jednak: inwestycja w fotowoltaikę nie przestała się opłacać! Jeśli chcesz się dowiedzieć, co sprawia, że w obecnym stanie prawnym wciąż warto kupić instalację PV, wysuwamy jeden argument – możliwość podłączenia jej do przydomowego magazynu energii. To nie tylko szansa uzyskania maksymalnej niezależności energetycznej oraz maksymalnej autokonsumpcji, ale także:

 • maksymalnej kwoty dofinansowania z kolejnej edycji programu „Mój Prąd” – edycja 4.0 będzie premiowała zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem umożliwiającym wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz zwiększenie poziomu efektywności energetycznej, czyli z magazynem energii.
 • maksymalnej opłacalności inwestycji w system PV po nowelizacji Ustawy o OZE – im wyższa autokonsumpcja, tym większa opłacalność w ramach rozliczeń w net-billingu

Dodatkowo należy mieć świadomość, że im większa liczba akumulatorów PV na danym terenie, tym lepiej dla operatorów sieci energetycznej, ponieważ w okresach wzmożonej produkcji energii przez systemy PV znaczna jej część trafi do prywatnych magazynów, nie dopuszczając tym samym do przeciążenia publicznej sieci.

Magazyny energii do fotowoltaiki – Gdańsk

Naszym Klientom z Gdańska i okolic oferujemy nowoczesne magazyny energii do fotowoltaiki, dzięki którym mogą zmagazynować nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej przez system PV i wykorzystać je w dowolnym czasie do zasilania domowych urządzeń elektrycznych.

Działamy na rynku energetyki odnawialnej nieprzerwanie od 2013 roku. Towarzyszyliśmy naszym Klientom w procesach inwestycyjnych podczas wszystkich kolejnych zmian prawnych, nie inaczej jest i tym razem. Jeżeli zastanawiasz się właśnie nad zakupem instalacji PV i lub/akumulatorów do fotowoltaiki, zdaj się na nas!

Dzięki zakupowi akumulatora lub systemu akumulatorów inwestycja w system PV nadal jest opłacalna.

Zapoznaj się naszą ofertą akumulatorów do magazynowania energii z fotowoltaiki!

Magazyny energii w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Zgłoś się do nas — na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

2

Analiza i przygotowanie inwestycji

Nasz dział techniczny przygotowuje optymalny plan instalacji, a analityk finansowy zapewni najkorzystniejszą formę wsparcia Twojej inwestycji.

3

Profesjonalny montaż

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona certyfikowana i doświadczona ekipa fachowców.

4

Uruchomienie instalacji

Zgłosimy Twoją instalację do Zakładu Energetycznego, wyręczając Cię we wszystkich formalnościach. Pozostanie Ci jedynie cieszyć się z oszczędności i niezależności zapewnianej przez magazyn energii!

SYNTEZA OZE - logo

Magazynowanie energii!

Dlaczego warto zainwestować w magazyny energii?

Magazyn energii pozwoli wykorzystać nadwyżki energii wyprodukowanej z Twojej instalacji.

Prąd z fotowoltaiki nie tylko nie będzie się marnował, ale też nie zostanie sprzedany do krajowej sieci po niekorzystnych stawkach.

Urządzenie zwiększy Twoją niezależność od dostawcy energii.

Magazyn energii w połączeniu z fotowoltaiką sprawi, że latem nie będziesz musiał w ogóle korzystać z usług firmy energetycznej.

System pozwoli zachować dostęp do prądu w czasie niezaplanowanych przerw w dostawie z powodu awarii sieci lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Instalacja pozwoli Ci zapomnieć o uciążliwościach związanych z problemami po stronie dostawcy energii.

Możesz zyskać dofinansowanie wg zasad – MP4

Rządowy program Mój Prąd na lata 2021 - 2023 (MP4) przewiduje dofinansowania na inwestycje w magazyny energii.

Magazyny energii w innych miastach

Nasze certyfikaty

Magazyny energii - najczęściej zadawane pytania

 • Do czego służy i jak działa magazyn energii?
  Magazyn energii gromadzi nadwyżkę energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Można ją użyć później, dzięki czemu wzrasta niezależność od dostawcy energii jego posiadacza.
 • Czy magazynowanie energii się opłaca?
  Magazynowanie energii w przypadku instalacji podpiętych do sieci jest opłacalne, ponieważ można uniknąć sprzedaży nadwyżek po narzuconych stawkach.
 • Jakie są pojemności magazynów energii?
  Urządzenia przydomowe mają pojemność rzadko przekraczającą 10 kWh. Magazyny energii do zastosowań komercyjnych mogą mieć znacznie większą pojemność.
 • Jak duży magazyn energii jest potrzebny?
  Dla większości domów jednorodzinnych wystarczający jest magazyn o mocy nie większej niż 10 kWh. Optymalną wielkość można ustalić dzięki audytowi energetycznemu.
 • Jaka jest trwałość magazynu energii?
  Żywotność urządzenia zależy od liczby pełnych cykli ładowania, czyli na jego trwałość wpływa sposób jego używania. W przybliżeniu jest to około 30 lat pracy.

Oprócz magazynów energii oferujemy też:

Fotowoltaika Gdańsk

Fotowoltaika Gdańsk

Zobacz więcej

Pompy ciepła Gdańsk

Pompy ciepła Gdańsk

Zobacz więcej