Pompy ciepła Podlaskie

Instalacja pompy ciepła to inwestycja na lata. Nowoczesna pompa ciepła nie wymaga budowy kominów czy dodatkowego miejsca na opał. Dzięki niej zyskujesz niezależność od dostawców paliw, a długa żywotność urządzenia gwarantuje Ci wieloletnie funkcjonowanie w trybie oszczędnego zużycia energii oraz znaczącą redukcję rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej. Jeśli dodatkowo sprzęgniesz pompę ciepła z fotowoltaiką, uzyskasz maksymalną niezależność energetyczną i osiągniesz 100% autokonsumpcję – stan najbardziej pożądany, jeśli zależy ci na opłacalności instalacji PV po zmianie systemu rozliczeń w ramach nowelizacji Ustawy o OZE (net-metering → net-biling).

Pompa ciepła może wydawać się drogą inwestycją, ale koszt można zmniejszyć, uzyskując dofinansowanie. Do wyboru są m. in.:

  • znany już dobrze program „Czyste Powietrze”
  • nowo powstały program „Moje Ciepło”
  • lokalne programy wsparcia

Pomagamy uzyskać dofinansowanie, przeprowadzamy też naszych Klientów przez cały proces inwestycyjny, aby mogli przez 25-30 lat (na tyle szacowana jest żywotność pompy ciepła) cieszyć się niskimi rachunkami i wkładem w rozwój ekologicznej energetyki.

Instalacja pompy ciepła – Podlaskie

Średni poziom nasłonecznienia wynoszący w Podlaskiem około 1100 kWh/kWp to bardzo dobre warunki dla fotowoltaiki. Jeśli jesteś już właścicielem systemu PV, pomyśl o sprzęgnięciu z nim nowoczesnej pompy ciepła (fotowoltaika produkuje energię elektryczną z energii promieniowania słonecznego, a pompa ciepła wykorzystuje ją do podgrzewania ciepłej wody użytkowej). Jeśli planujesz termomodernizację starego domu, pompa też będzie optymalnym rozwiązaniem – możesz skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej na dotychczas obowiązujących zasadach.

Instalacja pompy ciepła to duży jednorazowy wydatek, który dla domu jednorodzinnego o powierzchni do 200 m2 szacuje się na 30-40 tysięcy PLN. Koszty te, jak wiesz, można obniżyć dzięki dofinansowaniu. Najnowszy program „Moje Ciepło” przewiduje maksymalnie 7.000 PLN w przypadku powietrznej pompy ciepła i 21.000 PLN w przypadku pompy gruntowej.

Zdecyduj się na pompę ciepła. Oferujemy kompleksową obsługę obejmującą wszystkie etapy inwestycji, w tym bezpłatną kalkulację i doradztwo oraz pomoc w uzyskaniu korzystnego dofinansowania. Zapraszamy!

Wybierz najbliższe Ci miasto, by skontaktować się z właściwym oddziałem:

Nasi partnerzy

Pompy ciepła w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami - porozmawiamy na temat pomp ciepła, wyjaśnimy Twoje ewentualne wątpliwości, zgromadzimy dane niezbędne do przygotowania indywidualnej oferty.

2

Przygotowanie optymalnego rozwiązania technicznego dla Twojego domu

Na podstawie zgromadzonych danych oszacujemy zapotrzebowanie energetyczne budynku i przygotujemy ofertę.

3

Analiza możliwości finansowania Twojej inwestycji

Zaproponujemy Ci najkorzystniejsze finansowanie inwestycji, doradzimy w kwestii potencjalnych źródeł dofinansowania, przygotujemy za Ciebie dokumentację niezbędną do jego uzyskania.

4

Profesjonalny montaż i uruchomienie

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona doświadczona ekipa fachowców. Uruchomieniem i ustawieniem parametrów pracy instalacji zajmie się certyfikowany instalator.

SYNTEZA OZE - logo

Tanie ogrzewanie!

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Ekologia

Będziesz mieć ekologiczny system grzewczy, do pracy którego nie potrzebujesz bezpośredniego spalania ani paliw naturalnych, ani sztucznych. Pompa ciepła jest zeroemisyjna, co oznacza brak SMOGU (redukcja szkodliwych gazów i pyłów). Pompa ciepła to wymierna ochrona środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na paliwa kopalne.

Ekonomia

Pompa ciepła nie wymaga budowy kominów czy dodatkowego miejsca na opał. Dzięki niej zyskujesz niezależność od dostawców paliw, a długa żywotność urządzenia gwarantuje Ci wieloletnie funkcjonowanie w trybie oszczędnego zużycia energii oraz znaczącą redukcję rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej.

Eksploatacja

Nowoczesna pompa ciepła to system bezobsługowy, bezawaryjny i w pełni automatyczny. To także możliwość współpracy z systemami BMS, duża liczba przydatnych funkcji oraz szybka reakcja urządzenia na zmieniające się warunki zewnętrzne.

Nasze certyfikaty