Pompy ciepła Opolskie

Nowoczesna pompa ciepła to urządzenie grzewcze, którego funkcjonowanie nie wymaga uruchomienia procesu spalania paliw naturalnych (węgiel kamienny czy brunatny, biomasa, gaz ziemny) czy sztucznych (koks, olej opałowy), a co za tym idzie nie generuje powstawania szkodliwych spalin, popiołu czy kurzu. Pompa ciepła wykorzystuje energię zgromadzoną w środowisku naturalnym, drzemiącą w pokładach wody, gruntu albo w powietrzu. Jeśli sprzęgniesz ją z przydomowy systemem fotowoltaicznym (fotowoltaika produkuje energię elektryczną z energii promieniowania słonecznego, a pompa ciepła wykorzystuje ją do podgrzewania ciepłej wody użytkowej) uzyskasz maksymalną niezależność cieplną i energetyczną. Mimo zmian w sposobie rozliczeń wprowadzonych w 2022 roku wraz z nowelizacją Ustawy o OZE (net-metering → net-biling), połączenie pompa ciepła + instalacja PV wciąż jest opłacalne!

Instalacja pompy ciepła – Opolskie

Naszym Klientom z Opolskiego oferujemy nowoczesne pompy ciepła: zaawansowane technologicznie, ekonomiczne, komfortowe w użytkowaniu.

Jeśli budujesz nowy dom, musi on spełnić wymogi standardu WT 2021. Instalacja pompy ciepła (także tej współpracującej z instalacją fotowoltaiczną) pozwala tego dokonać. Na tego rodzaju inwestycję możesz uzyskać dofinansowanie np. z programu „Czyste Powietrze” albo nowego programu „Moje Ciepło”, w którym dotacja wynosić ma – w zależności od rodzaju zastosowanej pompy ciepła:

  • w przypadku powietrznej pompy ciepła będzie to maksymalnie 7.000 PLN
  • w przypadku gruntowej pompy ciepła będzie to maksymalnie 21.000 PLN

Jeśli zamierzasz kupić pompę ciepła w ramach termomodernizacji starego domu, możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej na dotychczas obowiązujących zasadach.

Przy połączeniu pompy ciepła z fotowoltaiką okres zwrotu z inwestycji jest najbardziej korzystny i szacowany jest na 8 do 10 lat. Okres zwrotu w przypadku samej pompy jest porównywalny, ale mniej korzystny, jeśli chodzi o redukcję domowych rachunków.

Szukasz nowoczesnych, wysokiej klasy pomp ciepła? Dobrze trafiłeś. Oferowane przez nas produkty renomowanych firm z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zapraszamy!

Wybierz najbliższe Ci miasto, by skontaktować się z właściwym oddziałem:

Nasi partnerzy

Pompy ciepła w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami - porozmawiamy na temat pomp ciepła, wyjaśnimy Twoje ewentualne wątpliwości, zgromadzimy dane niezbędne do przygotowania indywidualnej oferty.

2

Przygotowanie optymalnego rozwiązania technicznego dla Twojego domu

Na podstawie zgromadzonych danych oszacujemy zapotrzebowanie energetyczne budynku i przygotujemy ofertę.

3

Analiza możliwości finansowania Twojej inwestycji

Zaproponujemy Ci najkorzystniejsze finansowanie inwestycji, doradzimy w kwestii potencjalnych źródeł dofinansowania, przygotujemy za Ciebie dokumentację niezbędną do jego uzyskania.

4

Profesjonalny montaż i uruchomienie

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona doświadczona ekipa fachowców. Uruchomieniem i ustawieniem parametrów pracy instalacji zajmie się certyfikowany instalator.

SYNTEZA OZE - logo

Tanie ogrzewanie!

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Ekologia

Będziesz mieć ekologiczny system grzewczy, do pracy którego nie potrzebujesz bezpośredniego spalania ani paliw naturalnych, ani sztucznych. Pompa ciepła jest zeroemisyjna, co oznacza brak SMOGU (redukcja szkodliwych gazów i pyłów). Pompa ciepła to wymierna ochrona środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na paliwa kopalne.

Ekonomia

Pompa ciepła nie wymaga budowy kominów czy dodatkowego miejsca na opał. Dzięki niej zyskujesz niezależność od dostawców paliw, a długa żywotność urządzenia gwarantuje Ci wieloletnie funkcjonowanie w trybie oszczędnego zużycia energii oraz znaczącą redukcję rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej.

Eksploatacja

Nowoczesna pompa ciepła to system bezobsługowy, bezawaryjny i w pełni automatyczny. To także możliwość współpracy z systemami BMS, duża liczba przydatnych funkcji oraz szybka reakcja urządzenia na zmieniające się warunki zewnętrzne.

Nasze certyfikaty