Pompy ciepła Małopolskie

Pompa ciepła jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod wytwarzania energii cieplnej, czyli kotłów opalanych paliwem stałym, ciekłym lub gazowym. To najbardziej ekonomiczne źródło ciepła, dzięki któremu możemy tanio i efektywnie ogrzać dom i ciepłą wodę użytkową, nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu. Uniezależnienie się od dostawców paliw oraz możliwość sprzęgnięcia pompy ciepła z systemem PV (fotowoltaika produkuje energię elektryczną z energii promieniowania słonecznego, a pompa ciepła wykorzystuje ją do podgrzewania ciepłej wody użytkowej), daje możliwość uzyskania maksymalnej niezależności energetycznej.

Jeśli zamierzasz kupić pompę ciepła w ramach termomodernizacji starego domu, możesz skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej na dotychczas obowiązujących zasadach. Jeśli natomiast planujesz instalację pompy ciepła dla nowo budowanego domu, możesz liczyć na dofinansowanie z lokalnych programów wsparcia albo z nowego programu „Moje Ciepło”.

Instalacja pompy ciepła – Małopolskie

System grzewczy oparty na pompie ciepła jest w stanie zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o połowę w stosunku do spalania gazu lub oleju opałowego, a koszt inwestycji w pompę ciepła zwraca się po ok. 7-10 latach użytkowania.

Firma Synteza OZE działa w branży energetycznej nieprzerwanie od 2013 roku. Obok sprzedaży i montażu systemów PV zajmujemy się instalacją pomp ciepła dla klientów na terenie całej Polski. Inwestorom z Małopolski także oferujemy przeprowadzenie przez cały proces inwestycyjny: od wyboru modelu pompy ciepła adekwatnego do potrzeb posesji, po uzyskanie dofinansowania z lokalnych programów wsparcia albo z programu „Moje Ciepło”. W ramach programu „Moje Ciepło” dotacja wynosić ma do 30% kosztów kwalifikowanych w zależności od rodzaju zastosowanej pompy ciepła:

  • w przypadku powietrznej pompy ciepła będzie to maksymalnie 7.000 PLN
  • w przypadku gruntowej pompy ciepła będzie to maksymalnie 21.000 PLN

Szukasz nowoczesnych, wysokiej klasy pomp ciepła? Dobrze trafiłeś. Oferowane przez nas produkty renomowanych firm z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zapraszamy!

Wybierz najbliższe Ci miasto, by skontaktować się z właściwym oddziałem:

Nasi partnerzy

Pompy ciepła w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami - porozmawiamy na temat pomp ciepła, wyjaśnimy Twoje ewentualne wątpliwości, zgromadzimy dane niezbędne do przygotowania indywidualnej oferty.

2

Przygotowanie optymalnego rozwiązania technicznego dla Twojego domu

Na podstawie zgromadzonych danych oszacujemy zapotrzebowanie energetyczne budynku i przygotujemy ofertę.

3

Analiza możliwości finansowania Twojej inwestycji

Zaproponujemy Ci najkorzystniejsze finansowanie inwestycji, doradzimy w kwestii potencjalnych źródeł dofinansowania, przygotujemy za Ciebie dokumentację niezbędną do jego uzyskania.

4

Profesjonalny montaż i uruchomienie

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona doświadczona ekipa fachowców. Uruchomieniem i ustawieniem parametrów pracy instalacji zajmie się certyfikowany instalator.

SYNTEZA OZE - logo

Tanie ogrzewanie!

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Ekologia

Będziesz mieć ekologiczny system grzewczy, do pracy którego nie potrzebujesz bezpośredniego spalania ani paliw naturalnych, ani sztucznych. Pompa ciepła jest zeroemisyjna, co oznacza brak SMOGU (redukcja szkodliwych gazów i pyłów). Pompa ciepła to wymierna ochrona środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na paliwa kopalne.

Ekonomia

Pompa ciepła nie wymaga budowy kominów czy dodatkowego miejsca na opał. Dzięki niej zyskujesz niezależność od dostawców paliw, a długa żywotność urządzenia gwarantuje Ci wieloletnie funkcjonowanie w trybie oszczędnego zużycia energii oraz znaczącą redukcję rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej.

Eksploatacja

Nowoczesna pompa ciepła to system bezobsługowy, bezawaryjny i w pełni automatyczny. To także możliwość współpracy z systemami BMS, duża liczba przydatnych funkcji oraz szybka reakcja urządzenia na zmieniające się warunki zewnętrzne.

Nasze certyfikaty