Pompy ciepła Lubuskie

Inwestycja w nowoczesną pompę ciepła jest nie tylko ekonomiczna, gdyż pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o połowę w stosunku do spalania gazu lub oleju opałowego, ale i ekologiczna – pompa ciepła jest zeroemisyjna, dzięki czemu nie przyczynia się do powstawania smogu, pozwala też zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwa kopalne. To jednorazowy wydatek, który można znacząco obniżyć, sięgając po dofinasowanie z np. dobrze znanego już dobrze programu „Czyste Powietrze” albo z nowo powstałego programu „Moje Ciepło”.

Doskonałe warunki dla fotowoltaiki w województwie lubuskim skłaniają do rozpatrzenia możliwości sprzęgnięcia pompy ciepła z własny systemem PV, co daje realną szansę uzyskania maksymalnej niezależności energetycznej oraz jest w stanie w 100% zaspokoić zapotrzebowanie posesji na ciepło. Mimo zmian w sposobie rozliczeń wprowadzonych w 2022 roku wraz z nowelizacją Ustawy o OZE (net-metering → net-biling), połączenie pompa ciepła + instalacja PV wciąż jest opłacalne.

Instalacja pompy ciepła – Lubuskie

Instalację pompy ciepła (i/albo systemu PV) w Lubuskiem warto zlecić naszej firmie. Przy połączeniu pompy ciepła z fotowoltaiką okres zwrotu z inwestycji jest najbardziej korzystny i szacowany jest na 8 do 10 lat. Przeprowadzamy naszych Klientów przez cały proces inwestycyjny – od wyboru adekwatnego do potrzeb modelu pompy ciepła i/lub systemu PV, po znalezienie najkorzystniejszego źródła finansowania. Jeśli zapadnie decyzja o skorzystaniu z Programu „Moje Ciepło”, można liczyć na:

  • maksymalnie 7.000 PLN w przypadku powietrznej pompy ciepła
  • maksymalnie 21.000 PLN w przypadku gruntowej pompy ciepła

Jeśli budujesz nowy dom, musi on spełnić wymogi standardu WT 2021. Instalacja pompy ciepła (także tej współpracującej z instalacją fotowoltaiczną) pozwala tego dokonać. Jeśli modernizujesz dom już zasiedziały, możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej na dotychczas obowiązujących zasadach.

Szukasz nowoczesnych, wysokiej klasy pomp ciepła? Dobrze trafiłeś. Oferowane przez nas produkty renomowanych firm z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zapraszamy!

Wybierz najbliższe Ci miasto, by skontaktować się z właściwym oddziałem:

Nasi partnerzy

Pompy ciepła w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami - porozmawiamy na temat pomp ciepła, wyjaśnimy Twoje ewentualne wątpliwości, zgromadzimy dane niezbędne do przygotowania indywidualnej oferty.

2

Przygotowanie optymalnego rozwiązania technicznego dla Twojego domu

Na podstawie zgromadzonych danych oszacujemy zapotrzebowanie energetyczne budynku i przygotujemy ofertę.

3

Analiza możliwości finansowania Twojej inwestycji

Zaproponujemy Ci najkorzystniejsze finansowanie inwestycji, doradzimy w kwestii potencjalnych źródeł dofinansowania, przygotujemy za Ciebie dokumentację niezbędną do jego uzyskania.

4

Profesjonalny montaż i uruchomienie

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona doświadczona ekipa fachowców. Uruchomieniem i ustawieniem parametrów pracy instalacji zajmie się certyfikowany instalator.

SYNTEZA OZE - logo

Tanie ogrzewanie!

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Ekologia

Będziesz mieć ekologiczny system grzewczy, do pracy którego nie potrzebujesz bezpośredniego spalania ani paliw naturalnych, ani sztucznych. Pompa ciepła jest zeroemisyjna, co oznacza brak SMOGU (redukcja szkodliwych gazów i pyłów). Pompa ciepła to wymierna ochrona środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na paliwa kopalne.

Ekonomia

Pompa ciepła nie wymaga budowy kominów czy dodatkowego miejsca na opał. Dzięki niej zyskujesz niezależność od dostawców paliw, a długa żywotność urządzenia gwarantuje Ci wieloletnie funkcjonowanie w trybie oszczędnego zużycia energii oraz znaczącą redukcję rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej.

Eksploatacja

Nowoczesna pompa ciepła to system bezobsługowy, bezawaryjny i w pełni automatyczny. To także możliwość współpracy z systemami BMS, duża liczba przydatnych funkcji oraz szybka reakcja urządzenia na zmieniające się warunki zewnętrzne.

Nasze certyfikaty