Pompy ciepła Lubelskie

Pompa ciepła to obecnie jedno z najbardziej sensownych ekonomicznie, ekologicznych źródeł ciepła, dzięki któremu możemy tanio i efektywnie ogrzać dom i ciepłą wodę użytkową. W Lubelskiem warto ją dodatkowo połączyć z instalacją PV, ponieważ region ten należy do najlepiej nasłonecznionych w Polsce. Mimo zmian w sposobie rozliczeń wprowadzonych wraz z nowelizacją Ustawy o OZE (net-metering → net-biling), połączenie pompa ciepła + instalacja PV wciąż będzie opłacalne. Dzięki pompie ciepła, a zwłaszcza pompie zasilanej prądem z fotowoltaiki, jesteś w stanie radykalnie obniżyć rachunki i uzyskać maksymalną, możliwą niezależność energetyczną. Dobrze dobrana pompa ciepła jest w stanie w 100% zaspokoić zapotrzebowanie posesji na ciepło, a inwestycja w nią zwraca się po ok. 7-10 latach użytkowania.

Pompa ciepła nie tylko pozwala na ogrzewanie ciepłej wody użytkowej i całego domu, ale także przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska. Dodatkowo pompa ciepła (sama oraz współpracująca z instalacją fotowoltaiczną) pozwala spełnić wymogi, obowiązkowego dla nowo powstających budynków, standardu WT 2021.

Instalacja pompy ciepła – Lubelskie

Firma Synteza OZE zajmuje się montażem pomp ciepła oraz instalacji PV od 2013 roku. Doświadczenie na rynku energetyki odnawialnej oraz fakt, że przykładamy dużą wagę do jakości materiałów, które oferujemy naszym klientom sprawia, że wszelkie nabywane u nas instalacje służą bezawaryjnie przez wiele lat.

Instalacja pomp ciepła to duży jednorazowy wydatek, który dla domu jednorodzinnego o powierzchni do 200 m2 szacuje się na 30-40 tysięcy PLN.  Liczne możliwości dofinasowania – od znanego już dobrze programu „Czyste Powietrze”, pod nowo powstały program „Moje Ciepło” sprawiają, że koszty inwestycji można znacząco obniżyć. Dotacja w ramach programu „Moje Ciepło” ma wynosić do 30% kosztów kwalifikowanych w zależności od rodzaju zastosowanej pompy ciepła:

  • w przypadku powietrznej pompy ciepła będzie to maksymalnie 7.000 PLN
  • w przypadku gruntowej pompy ciepła będzie to maksymalnie 21.000 PLN

Zdecyduj się na pompę ciepła. Oferujemy kompleksową obsługę obejmującą wszystkie etapy inwestycji, w tym bezpłatną kalkulację i doradztwo oraz pomoc w uzyskaniu korzystnego dofinansowania. Zapraszamy!

Wybierz najbliższe Ci miasto, by skontaktować się z właściwym oddziałem:

Nasi partnerzy

Pompy ciepła w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami - porozmawiamy na temat pomp ciepła, wyjaśnimy Twoje ewentualne wątpliwości, zgromadzimy dane niezbędne do przygotowania indywidualnej oferty.

2

Przygotowanie optymalnego rozwiązania technicznego dla Twojego domu

Na podstawie zgromadzonych danych oszacujemy zapotrzebowanie energetyczne budynku i przygotujemy ofertę.

3

Analiza możliwości finansowania Twojej inwestycji

Zaproponujemy Ci najkorzystniejsze finansowanie inwestycji, doradzimy w kwestii potencjalnych źródeł dofinansowania, przygotujemy za Ciebie dokumentację niezbędną do jego uzyskania.

4

Profesjonalny montaż i uruchomienie

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona doświadczona ekipa fachowców. Uruchomieniem i ustawieniem parametrów pracy instalacji zajmie się certyfikowany instalator.

SYNTEZA OZE - logo

Tanie ogrzewanie!

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Ekologia

Będziesz mieć ekologiczny system grzewczy, do pracy którego nie potrzebujesz bezpośredniego spalania ani paliw naturalnych, ani sztucznych. Pompa ciepła jest zeroemisyjna, co oznacza brak SMOGU (redukcja szkodliwych gazów i pyłów). Pompa ciepła to wymierna ochrona środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na paliwa kopalne.

Ekonomia

Pompa ciepła nie wymaga budowy kominów czy dodatkowego miejsca na opał. Dzięki niej zyskujesz niezależność od dostawców paliw, a długa żywotność urządzenia gwarantuje Ci wieloletnie funkcjonowanie w trybie oszczędnego zużycia energii oraz znaczącą redukcję rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej.

Eksploatacja

Nowoczesna pompa ciepła to system bezobsługowy, bezawaryjny i w pełni automatyczny. To także możliwość współpracy z systemami BMS, duża liczba przydatnych funkcji oraz szybka reakcja urządzenia na zmieniające się warunki zewnętrzne.

Nasze certyfikaty