Magazyny energii Świętokrzyskie

Jeśli planujesz zakup instalacji fotowoltaicznej, rozważ równoczesną inwestycję w magazyn energii. Prawdopodobnie, jak większość inwestorów, będziesz chciał skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd”, a kolejna jego edycja, czyli 4.0, będzie premiowała zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem umożliwiającym wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz zwiększenie poziomu efektywności energetycznej – czyli właśnie z magazynem energii.

Magazyn energii to akumulator, który pozwala zmagazynować nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej przez nasz system PV i wykorzystać je w dowolnym czasie do zasilania domowych urządzeń elektrycznych albo do gromadzenia nadwyżek prądu na okresy zmniejszonej jego produkcji. Im więcej takich magazynów w okolicy, tym mniejsze przeciążenie publicznej sieci energetycznej – w okresach wzmożonej produkcji energii z fotowoltaiki znaczna jej część trafi właśnie do prywatnych magazynów.

Magazyny energii do fotowoltaiki – Świętokrzyskie

Osoby inwestujące w przydomowe elektrownie fotowoltaiczne na terenie Świętokrzyskiego mają gwarancję, że perfekcyjnie zaprojektowany i starannie zainstalowany system PV z dobrze dobranym magazynem energii całkowicie zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne domu. Niezależność energetyczna to jedna z zasadniczych zalet takiego rozwiązania. Druga to maksymalne zwiększenie autokonsumpcji  czyli wykorzystywanie produkowanej energii na bieżąco, do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych. Maksymalna autokonsumpcja, o czym warto pamiętać, jest jednym z warunków opłacalności instalacji fotowoltaicznej po wprowadzeniu zmian w rozliczeniach zakładów energetycznych z prosumentami (net-metering → net-biling).

Firma Synteza OZE oferuje magazyny energii do fotowoltaiki, które dają użytkownikom dużą stabilność energetyczną, czyli pozwalają na unikanie powszechnych zjawisk, takich jak nagłe wzrosty i spadki obciążenia w sieci energetycznej oraz gwarantują spełnienie zaleceń wynikających z nowelizacji Ustawy o OZE.

Zapoznaj się naszą ofertą akumulatorów do magazynowania energii z fotowoltaiki!

Wybierz najbliższe Ci miasto, by skontaktować się z właściwym oddziałem:

Magazyny energii w 4 prostych krokach

1

Bezpłatna konsultacja

Zgłoś się do nas — na podstawie danych zebranych przez naszego specjalistę przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

2

Analiza i przygotowanie inwestycji

Nasz dział techniczny przygotowuje optymalny plan instalacji, a analityk finansowy zapewni najkorzystniejszą formę wsparcia Twojej inwestycji.

3

Profesjonalny montaż

Zajmiemy się bezpiecznym dostarczeniem sprzętu na miejsce w umówionym wcześniej terminie. Montaż wykona certyfikowana i doświadczona ekipa fachowców.

4

Uruchomienie instalacji

Zgłosimy Twoją instalację do Zakładu Energetycznego, wyręczając Cię we wszystkich formalnościach. Pozostanie Ci jedynie cieszyć się z oszczędności i niezależności zapewnianej przez magazyn energii!

SYNTEZA OZE - logo

Magazynowanie energii!

Oprócz magazynów energii oferujemy też:

Fotowoltaika świętokrzyskie

Fotowoltaika świętokrzyskie

Zobacz więcej

Pompy ciepła Świętokrzyskie

Pompy ciepła Świętokrzyskie

Zobacz więcej

Dlaczego warto zainwestować w magazyny energii?

Magazyn energii pozwoli wykorzystać nadwyżki energii wyprodukowanej z Twojej instalacji.

Prąd z fotowoltaiki nie tylko nie będzie się marnował, ale też nie zostanie sprzedany do krajowej sieci po niekorzystnych stawkach.

Urządzenie zwiększy Twoją niezależność od dostawcy energii.

Magazyn energii w połączeniu z fotowoltaiką sprawi, że latem nie będziesz musiał w ogóle korzystać z usług firmy energetycznej.

System pozwoli zachować dostęp do prądu w czasie niezaplanowanych przerw w dostawie z powodu awarii sieci lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Instalacja pozwoli Ci zapomnieć o uciążliwościach związanych z problemami po stronie dostawcy energii.

Możesz zyskać dofinansowanie wg zasad – MP4

Rządowy program Mój Prąd na lata 2021 - 2023 (MP4) przewiduje dofinansowania na inwestycje w magazyny energii.

Nasze certyfikaty